М'ята перцева Mentha piperita
М'ята перцева так само є великою класикою ароматерапії!
Усі знають, що існує ефірна олія м'яти. В ароматерапії існує три види ефірних олій м'яти. Ефірна олія м'яти перцевої є універсальною. Тому в широкому продажі в основному продають ефірну олію м'яти перцевої.
Вона заспокоює різного типу болі, стимулює травлення, бореться з деякими інфекціями та допомагає посилити концентрацію уваги. Швидко усуває нудоту різного походження (не рекомендується при токсикозі).
ТИП: Ефірна олія
БОТАНІЧНА НАЗВА: Mentha piperita
ОТРИМУЮТЬ із: Листя
СІМЕЙСТВО: Губоцвіті
ПОХОДЖЕННЯ: Франція (Дром, Мен і Луара, Лозер, Ардеш)
ЗОВНІШНІЙ ВИД: Прозора рідина
ТИПОВИЙ СКЛАД МОЛЕКУЛ: Monoterpénols (menthol 30<50%), cétones (menthone 10<30%, iso-menthone, pulégone 1-5%), oxydes (1.8 cinéole 8%), esters (acétate de menthyle 7%), furanes (menthofurane <3%)
АРОМАТ: Соковитий, прохолодний, трав'янистий
ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ: стимулює діяльність мозку, адаптоген, антидепресант, протизапальна, спазмолітична. Нормалізує діяльність нервової системи, знеболювальна, відхаркувальна, потогінна, жарознижувальна.
Має противірусні та антимікробні властивості, полегшує дихання, знімає неприємні симптоми в ШКТ, знімає біль і набряки.
Знижує занепокоєння та стимулює когнітивні функції.
ЗАСТОСУВАННЯ: зовнішнє, респіраторне
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ:
Система кровообігу: болі в серці (невротичні), тахікардія, варикозне розширення вен, гіпотонія, порушення периферичної мікроциркуляції.
Опорно-рухова система: артроз, артрит, ревматизм, міалгія, міастенія, люмбаго, забої, остеохондроз.
Травна система: нудота, блювання, коліки, спазми.
Імунна система: профілактика застуди та ГРВ.
Нервова система: Олія перцевої м'яти стимулює когнітивні функції, пам'ять, увагу. Має протитривожну дію, нейтралізує паніку, знижує занепокоєння. Підвищує пильність, витривалість, мотивацію до дії. Підходить людям, схильним до негативного забарвлення подій, апатичним, дратівливим. Допомагає адекватно висловлювати емоції, вирішувати конфліктні ситуації. Показано для включення в суміші за легких форм депресії, СДУГ, біполярного розладу.
Дихальна система: ларингіт, гайморит, синусит, ангіна, тонзиліт, бронхіт, трахеїт, кашель.
РЕЦЕПТ
У разі сильного головного болю нанесіть на лоб, скроні та потилицю 1-2 краплі ефірної олії м'яти перцевої і помасажуйте. Повторюйте кожні 15 або 30 хвилин за потреби. Не наносьте занадто близько до очей!
Летючість цієї ефірної олії велика, і в разі потрапляння парів на слизову оболонку ока, НЕ ПРОМИВАЙТЕ ВОДОЮ!!! ПРОТРІТЬ БУДЬ-ЯКОЮ РОСЛИННОЮ ОЛІЄЮ ОЧІ ТА ШКІРУ НАВКОЛО ОЧЕЙ.
ОСОБЛИВОСТІ ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М'ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ:
Ефірна олія м'яти перцевої складається з 30-50% ментолу, який дає відчуття прохолоди, коли ми наносимо ефірну олію на шкіру і молекули стикаються з нервовими рецепторами. До хімічного складу ефірної олії м'яти перцевої входить молекула пулегону (токсична речовина), вміст якого не має перевищувати 4%. Безпечний відсоток вмісту пулегону забезпечує якість ефірної олії. А це географія, якість рослинної сировини та правильна екстракція.
ЗБЕРІГАННЯ: 2 роки в холодильнику.
ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ:
Заборонений вагітним і жінкам, які годують груддю, і дітям МОЛОДШЕ 12 років (містить кетони і ментол). Заборонений епілептикам і за миготливої аритмії, недостатності Г6ФД (фовізм), важких захворювань печінки, жовчнокам'яної хвороби та запалення жовчного міхура, а також за гомеопатичного лікування. Протипоказаний всередину за гастроезофагеального рефлексу, каменів у жовчному міхурі та за холестазу. Може подразнювати.
При нанесенні на шкіру: сильно розбавте олією жожоба, в чистому вигляді наносити у виняткових випадках, у малій кількості (дозування див. у літературі Блог). Потенційно небезпечний пероральний шлях, що перевищує 3 краплі на день (для людини вагою 70 кг). Не рекомендується дифузувати.
Зберігати подалі від світла. Уникайте контакту з очима та не наносьте на шкіру в чистому вигляді. У разі нашкірного застосування, розбавити базовою рослинною олією. Зробіть нашкірний тест.
Оральний шлях не рекомендується без медичної консультації.
Інформація, що міститься на цьому сайті, взята з наукових праць визнаних лікарів-ароматерапевтів, але не може розглядатися як терапевтичний або медичний припис і не може замінити консультацію фахівця в галузі охорони здоров'я.